Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

KURŠĖNŲ DVARE ĮTEIKTA ŠIAULIŲ RAJONO METŲ TAUTODAILININKO PREMIJA

Besibaigiant metams, Kuršėnų dvare įvyko šventė, kurioje buvo įteikta Šiaulių rajono Metų tautodailininko premija ir pagerbti tautodailininkai jubiliatai.

Šiaulių rajono Metų tautodailininko premija įteikta tautodailininkei, Kuršėnų miesto garbės pilietei Sigitai Lukienei. Jos kūrybinė dailės sritis – taikomoji dailė, tekstilės kūriniai ir vaizduojamoji dailė – popieriaus karpiniai, tapyti paveikslai. Sigitos Lukienės nuveiktų darbų kraitis neišmatuojamas, ypač produktyvūs pastarieji keleri metai: 2021 m. Kuršėnų dvare vyko autorinė tapybos, pieštų atvirukų, nėrinių, staltiesių paroda, 2022 m. surengta autorinė Sigitos paroda Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Naisių filiale taip pat Vilniuje, kalbos ir kultūros institute LINGUA LITUANICA, veikia autorės tapybos darbų, pieštų atvirukų paroda.

Tautodailininkės kūryba reikšmingai prisideda prie etninės kultūros ir paveldo puoselėjimo, tradicinių amatų išsaugojimo bei sklaidos Šiaulių regione, Lietuvoje bei užsienyje.

Šiaulių rajono Metų tautodailininkės atvyko pasveikinti Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaitkus, Lietuvos Respublikos seimo narės Rimos Baškienės patarėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas, Lietuvių kalbos draugijos valdybos pirmininkė, profesorė Genovaitė Kačiuškienė bei kiti Sigitos Lukienės draugai ir artimieji.

Šventės metu padėkota Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro draugams: Virginijai Šimkienei už rankų darbo dovanas – nertas staltieses ir servetėlių rinkinius bei pagalbą organizuojant „Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną“, Linai Tamutienei už draugystę ir pagalbą organizuojamuose renginiuose, Irenai Vaišnorienei už pagalbą kuriant Kuršėnų dvaro įvaizdį ir dovanotas interjero puošmenas, Adai Grakauskienei už dovanotus antikvarinius indus ir įrankius, Ingai Rėvutienei už rankų darbo dovaną – nertą staltiesę, Ilonai Baristienei už kvapnią duoną šventėje „Žolinė Kuršėnų dvare 2022“ bei nuolatinę paramą gardžiais gaminiais, Dainai Putvinskienei už nuolatinę paramą organizuojamuose renginiuose ir Aistei Jakelaitytei už pagalbą vedant edukacinę programą „Molio meistro dirbtuvėje“.

Renginį vainikavo teatro ir kino aktorius Andriaus Bialobžeskio pasirodymas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.