Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

ETNINĖS KULTŪROS IR TRADICINIŲ AMATŲ CENTRO BENDRADARBIAVIMAS SU DAILĖS AKADEMIJA: KAD SVAJONĖS VIRSTŲ REALYBE

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras (EKTAC) 2022 m. spalio 3 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus dailės akademija, kurios tikslas – bendradarbiauti keičiantis žiniomis, vykdyti bendras akademines veiklas tarp institucijų bei įgyvendinti bendrus projektus. Kūrybingi jauni žmonės įneša naujovių, inovacijų, drąsų pažiūrį į situaciją – be baimės būti nepopuliariais ar nesuprastais. Pirmas EKTAC darbuotojų ir Vilniaus dailės akademijos studentų susitikimas 2022 m. rugsėjo 23 d. įvyko nuotoliniu būdu, jame Kuršėnų dvaro kultūrinės veiklos koordinatorė Lina Šukienė pristatė tradicinių amatų centrą ir jame vykdomas veiklas.

Nuostabu, kai kūrybiniai darbai vykdomi paraleliai su planuojančiomis investicijomis į viešojo sektoriaus funkcijų užtikrinimą ir kokybiškų viešųjų paslaugų teikimą. Bendras matymas, bendri tikslai ir bendras noras, kad Kuršėnų dvaras būtų patrauklus lankytojams, atvedė iki Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro ir Kuršėnų dvaro plėtros galimybių studijos užsakymo. Dėl to esame dėkingi Šiaulių rajono savivaldybei.

Galime pasidžiaugti, kad Vilniaus dailės akademijos IV kurso studentai išreiškė norą apsilankyti Kuršėnų dvaro sodyboje ir viską pamatyti gyvai. Jaunimas dalyvavo ekskursijoje „Kuršėnų istorijos lobynai“, kurios metų susipažino su visais išlikusiais dvaro pastatais ir jų istorija.

Po ekskursijos su studentais ir dizaino katedros dėstytoju doc. Deividu Juozulynu diskutavome apie Kuršėnų dvaro sodyboje išlikusių pastatų pritaikymą kultūrinei veiklai. Jauniems žmonėms buvo suformuota užduotis pasiūlyti interaktyvių arba vizualizacijos sprendimų, kurie būtų pritaikyti Kuršėnų dvaro sodybos teritorijoje esančio grūdų sandėlio įveiklinimui bei EKTAC veiklų pagerinimui. Jau po kelių mėnesių 2023 m. sausio 11 d. studentai pristatė savo darbus – dizaino projektus. Nuotolinio susitikimo metu keturios grupės studentų pristatė idėjas. Didžioji dalis pristatymų buvo apie siūlomas interaktyvias ekspozicijas, kurios artimos etninei kultūrai. Jos galėtų sudominti ir pritraukti jaunus žmones, taip pat keltų smalsumą ir suaugusiems. Ekspozicijos prisidėtų prie tradicinių amatų išsaugojimo ir puoselėjimo, perduodant žinias ateities kartoms. Taip pat buvo daug vizualizacinių pasiūlymų dėl kurių unikalumo EKTAC darbuotojams net nekilo abejonių. Likome sužavėti studentų idėjomis, išmone ir kūrybingumu. Nuotraukose keletas vaizdų iš studentų pasiūlymų.

 

Informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras

Projekto dalyvių nuotraukos

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.