2022 m. spalio 25 d. turininga išvyka į Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centrą pagal ŠRS EKTAC vykdomą projektą „Tradiciniai amatai: pažink, įamžink, pasidalink“. Šiame amatų centre puoselėjami tradiciniai šio regiono amatai: audimo, pynimo iš lazdynų plėšų ir eglės šaknų, medžio drožybos ir kryždirbystės, klumpdirbystės, kalvystės, žemaičių kulinarinio paveldo ir kt.
Išvykos metu dalyviai susipažino su Žemaitijos nacionalinio parko etnografe, muziejaus kūrėja Aldona Kuprelyte, kuri vedė gerosios patirties seminarą ,,Tradicinių amatų užfiksavimo svarba“.
Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre, Žemaitijos nacionalinio parko amatų meistras Antanas Vaškys pasidalino patirtimi, dalyvius supažindino su kryždirbystės amatu. Medžio drožėjas, tapytojas, fotografas, ir kino mėgėjas Vytautas Jaugėla papasakojo apie savo pašaukimą tapybai ir medžio drožybai. Aplankėme buvusio dvaro arklidėse įkurdintą Užgavėnių kaukių muziejų. Tai pirmasis ir bene vienintelis toks muziejus Lietuvoje. Taip pat svečiavomės medžio meistro Kazio Striaupos klėtelėje, kurioje pridrožta šventųjų, Kristaus gyvenimo ir mirties scenos, vaizdai iš kaimo ir jo gyvenimo. Stulbinantis kiekis medžio dirbinių stebina, o juk medžio meistrystės amatą pradėjo tik išėjęs į pensiją.
Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro kolektyvas sako ačiū Žemaitijos nacionalinio parko muziejaus kūrėjai, etnografei Aldonai Kuprelytei, už šiltą ir malonų sutikimą Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre.
Projektą „Tradiciniai amatai: pažink, įamžink, pasidalink“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Šiaulių rajono savivaldybė projekte dalyvauja partnerio teisėmis.