Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

Jaukus susitikimas Kuršėnų dvare su parodų autoriais

2022 m. rugsėjo 2 dieną Kuršėnų dvare, skambant merginų grupės „Moderato“ dainoms, vyko jaukus susitikimas su parodų autoriais: Rimantu Dauginu, Algimantu Tamašausku ir Alina Milašiene.

Ruduo – derliaus metas, kai žmonės savo sodybose skina obuolius, renka prisirpusias kvepiančias avietes, džiaugiasi gausiu daržovių derliumi. Šiandien susirinkome ir mes pasidžiaugti mūsų užaugintu derliumi, kuris turi kiek kitokį kvapą, kuris kvepia dažais, nostalgija, kuris pagriebia ir nuneša mus prie šėlstančios jūros, prie kalnų viršūnių. Derliumi, kuris alsuoja menininkų įdėtu triūsu, ilgom susikaupimo valandom. Derliumi, kuris atveria duris į visos tautos širdį, kai iš senų senovės grįžta liaudiškos puodynės, besisukančios žiedimo staklės, kai dvasią sujaudina pakelės smilga, kampe pastatyta ražinė šluota, senutėlė rąstinė trobelė ir joje išsigandus stovinti jaunutė piemenaitė. Taip renginį pradėjo edukacinių programų ir etninės kultūros specialistė, keramikė Alina Milašienė.

Renginyje netrūko nuoširdaus juoko, pokalbių, dainų ir šokių. Autoriai pasidalino savo kūrybiniu keliu, kur ir kaip gimsta menas, kiek triūso ir širdies į jį sudėta. Rimanto Daugino paveikslų parodoje „Tėviškės peizažai“ slepiasi ramybė, autoriaus tvirta vidinė būsena ir pagarba savo kraštui. Tautodailininko Algimanto Tamašausko ir keramikės Alinos Milašienės autorinėje keramikos parodoje „Rankų šiluma – molio gyvybei“ susipina praeitis ir dabartis, spalvų gamos ir raštai.  Menininko, tautodailininko, septintojo Lietuvos Puodžių karaliaus Algimanto Tamašausko darbams būdingi senosios keramikos marginimo raštai. Alinos Milašienės keramikai būdingos šiuolaikiškos formos, šviesios spalvos, netikėti spalvų deriniai. Menininkams kuriant kartu, abu stiliai persipina, susijungia ir gimsta nauji, akį traukiantys kūriniai. Susirinkusieji negailėjo parodų autoriams gražių žodžių, palinkėjimų, padėkų ir žinoma kvepiančių gėlių.

Straipsnį parengė Kuršėnų dvaro kultūrinės veiklos koordinatorė Lina Šukienė

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.