Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. + 370 41 41 64 44, +370 41 58 34 22

Kviečiame dalyvauti iniciatyvoje,,Atverk duris vasarai"

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras jau trečius metus iš eilės prisijungia prie iniciatyvos „Atverkime duris vasarai“. Projektas jau septintus metus kviečia mokyklas, bibliotekas, muziejus, kitas įstaigas atverti duris vasarą ir suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas. Suaugusieji vasarą kviečiami tapti vaikų vadovais ir organizuoti edukacinius užsiėmimus: sporto varžybas, kūrybines dirbtuves, knygų skaitymo popietes bei kitas veiklas.

 

Kviečiame vaikus, vasaros metu, turiningai praleisti vasaros atostogas dalyvaujant Šiaulių rajono EKTAC siūlomose edukacinėse veiklose įvairaus amžiaus vaikams ir jaunuoliams:

  1. Edukacinis užsiėmimas „Molio meistro dirbtuvėje“

Prisilietimas prie amatininkystės yra reikšminga kultūrinė patirtis, ugdanti žmogaus kultūrinį identitetą ir suvokimą, kad tradicijos, senieji Lietuvių amatai ir dirbiniai yra tautos gyvasties pagrindas, gyva ir nemirštanti istorija. Molio lipdymo edukacijoje ugdomas gebėjimas atskleisti savo jausmus ir emocijos, realizuoti juos atvaizduojant molio kūriniuose. Prisilietimas prie molio suteikia terapinį pojūtį, padeda susikoncentruoti ir atsipalaiduoti. Lavina lytėjimo ir regėjimo pojūčius. Proceso metu dalyviai susipažįsta su lietuvių liaudies papročiais, keramikos dirbinių puošybos reikšme ir prasme. Formų ir proporcijų skirtybės, formuojant keramikos dirbinius, padeda lengviau suvokti tūrio skirtumus ir vizualizuoti meninę idėją.

  1. Edukaciniai užsiėmimai „Medžio drožybos paslaptys“

Programoje dalyviai supažindinami su medžio drožybos amato istorija bei reikšmingumu, senosios lietuvių kultūros kontekste. Taip pat sudaroma galimybė patiems pasigaminti medžio gaminį bei papuošti jį lietuvių tautiniais raštais ir ornamentais, kurių pažinimas ugdo dalyvių kultūrinį suvokimą apie tautodailės kūrinių puošybą ir jų reikšmę. Galimybė pažinti medžio drožybos amatą ir patiems prisiliesti prie kūrybinio proceso, ugdo dalyvių kultūrinį identitetą ir plečia kultūrinį akiratį.

  1. Edukacinis užsiėmimas „Nusivelsiu sau veltinį“

Supažindinti su viena seniausių neaustinių medžiagos formų, kuriai pasigaminti nereikia naudoti jokių rišamųjų elementų, tik vilną, adatą ir kempinėlę. Ir rezultatas garantuotas – suvenyras iš vilnos.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 41 64 44; +370 41 58 34 22

Nemokamų edukacijų laikas:

Antradieniais nuo 10.00 iki 12.00 val.

Trečiadieniais nuo 10.00 iki 12.00 val.

 

Organizatorius – LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Edukacinių veiklų vykdytojas – Šiaulių  rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Nesutinku