Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. + 370 41 41 64 44, +370 41 58 34 22

KURŠĖNŲ DVARO RŪMUOSE IŠRINKTA TINKAMIAUSIA KARIETA PELENEI

2021 m. spalio 27 dieną Kuršėnų dvaro rūmų sodyboje visą dieną vyko šventė. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotojų idėja iš moliūgų sukurti karietas,  kurios vakare viliotų lankytojus pasigrožėti žibančiomis švieselėmis, gimė netikėtai. Ūkininkas Jonas Žvirblis iš Tryškių, kuris augina moliūgus, mielai sutiko mums padovanoti moliūgų tiek, kiek reikia renginiui.

Jau nuo pat ryto Kuršėnų dvaro rūmuose šurmuliavo lankytojai. Visi norintys galėjo ornamentuoti moliūgus ir iš jų kurti karietas Pelenei. Taip pat buvo galimybė dalyviams namuose pjaustyti karietas, kurias iki renginio turėjo pristatyti į dvaro rūmus, čia jos ir buvo eksponuojamos iki rinkimų. Iš viso konkurse dėl pagrindinio prizo varžėsi 11 dalyvių.

Renginio dieną Kuršėnų dvaro sodybos lankytojams sukūrėme rudenišką erdvę fotosesijai, o norinčius lipdyti iš molio kvietėme į molio meistro dirbtuves.

„Pelenės“ pasakos herojai vakare svečius pakvietė į teatralizuotus kūrybiškiausios karietos rinkimus. Tai pasakojimas apie visiems puikiai žinomą Šarlio Pero pasakos „Pelenė“ heroję – kuklią pamotės ir jos dukrų užguitą našlaitę, kuri pasakos finale virsta princese. Karietos rinkimuose buvo galima išvysti nuostabųjį princą su kurpaite ir gerąjį Pelenės tėvą, kuris ir padėjo išrinkti tinkamiausią karietą Princui ir Princesei. Renginį vainikavo kūrybiškiausių karietų iš moliūgų autorių apdovanojimai.

Kuršėnų dvaro pasaka baigėsi laimingai, pagrindinis prizas buvo įteiktas kūrybiškiausios karietos autorių Kuprelių šeimos jauniausiajai atžalai – Viltei.

Ir moliūgai virto karietomis, o Pelenė –  princese!

 

Straipsnį parengė Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotoja Lina Šukienė

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Nesutinku