Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. + 370 41 41 64 44

KURŠĖNUOSE – PUODŽIŲ SOSTINĖJE NUVILNIJO – „KERAMIKOS DIENOS“

2021 m. rugpjūčio 17-18 dienomis Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro kolektyvas pirmą kartą, bet tikimės, kad ne paskutinį, organizavo dviejų dienų renginį „Keramikos dienos“.

Pirmąją dieną, norintys patobulinti keramikos žinias, vyko pas keramikę, tautodailininkę Zitą Pastaukienę, kuri šiltai mus sutiko, mielai pasidalino savo patirtimi, šauniais patarimais, atskleidė keramikos subtilybes ir mokė mus pajausti molio gabalėlį, susikalbėti su juo. Aštuoniasdešimt septynerių metų keramikė, senojo amato meistrė, renginio dalyvius pasitiko plačiai atverdama savo namų duris. Antrame namo aukšte, dalyviai pasigrožėjo keramikės sukurtų darbų ekspozicija. Kvapą gniaužė keramikos darbų dydis, stilius ir subtilumas, maloniai nuteikė geraširdiška šeimininkės šypsena. Zita mielai papasakojo keramikos darbų istorijas, rodė savo tapytus paveikslus, išdidžiai sukabintus ant sienų. Šiuos darbus meistrė noriai rodo ir plačiajai visuomenei, atvykusiai pas ją į namus.

Meistrė Zita Pastaukienė paruošė dalyviams keramikos ruošinius. Pagal tautodailininkės atneštą pavyzdį entuziastai lipdė vazonus – avinėlius. Keramikos mylėtojų gretose smagu buvo matyti ir į renginį užsiregistravusią veržliąją, tikslo siekiančią asmenybę - seimo narę Rimą Baškienę bei jos šarmingąją patarėją, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narę - Adą Grakauskienę. Renginio dalyviai kolektyviai kibo į darbą, godžiai gaudydami kiekvieną keramikės žodį. Nors pavyzdys visiems buvo vienodas, tačiau galutinis rezultatas gavosi skirtingas ir individualus. Pirmosios renginio dienos darbus keramikos mylėtojai aptarė prie arbatos puodelio.

Antrąją renginio dieną Lietuvos puodžių karalius Algimantas Tamašauskas priėmė visus norinčius lipdyti iš molio Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro keramikos studijoje, dalinosi savo patirtimi ir dėmesiu. Vėliau Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro valia Kuršėnų dvaro rūmų durys atsivėrė lankytojams, atskleisdamos paslapties šydą, supažindindamos su Kuršėnų miesto ir dvaro rūmų istorija, tautodailininkės Zitos Paulikienės audinių raštais, Lietuvos puodžių karalių gaminiais, o paslaptingos dvaro rūmų rūsio sienos skleidė amžių didybę. Pasak gidės Linos Šukienės, ekskursijos dalyviai ypatingai buvo sužavėti Kuršėnų dvaro rūmų Baltąja sale. 

„Keramikos dienas“ vainikavo Gitanos ir Giedriaus Morkių dainuojamosios poezijos vakaras Kuršėnų dvaro rūmų Baltojoje salėje. Susirinkusius pasveikino seimo narė Rima Baškienė, o muzikantams-kūrėjams Gitanai ir Giedriui įteikė nuoširdžią padėką bei Lietuvos Respublikos vėliavą. Energingoji Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė negailėjo gražių žodžių renginio dalyviams ir muzikantams. Susirinkusieji už nuoširdų, jaukų ir jautrų koncertą Gitanai ir Giedriui plojo atsistoję.

Ačiū visiems prisijungusiems, dalyvavusiems ir palaikiusiems idėją Kuršėnuose rengti „Keramikos dienas“, kurios tikimės taps gražia tradicija ateityje.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Nesutinku