Lapai pasakoja (Zaza Akhmeteli).
Peizažai, portretai, gėlės ir gyvūnai, meilė ir fantazijos ant augalų lapų subtiliai, originaliai ir intriguojančiai pasakoja mano istorijas... o jos linksmos, spalvingos, kartais nostalgiškos, kartais – ironiško gyvenimo gabalėlių kaleidoskopas. Manau, kad suteikiu augalų lapams antrą, savitą gyvenimą. Padarau juos ilgaamžiais, tapau ant jų savo paveikslus, taip lapai tęsia savo gyvenimą tik jau pasikeitę, pasakodami mano istorijas.
Pradėti tapyti ant medžio lapų mane įkvėpė vaizdas, kai keliaudamas automobiliu vieną ankstyvą rytą Prancūzijoje sustojau atokvėpio ir ant šlapio medžio lapo pamačiau peizažo atspindį. Kaip tapyti ant trapių ir nestabilių augalų lapų? Tai paskatino imtis gruntavimo technikos, turiu nemažai fizikos ir chemijos žinių ir per trejus metus man pavyko sukurti unikalų būdą – lapą sutvirtinantį gruntą. Gruntą ruošiu kelių rūšių, jis priklauso nuo dažų tipo. Pavyzdžiui, visiškai kitokia konsistencija reikalinga akvareliniams dažams, jiems lapo paviršius ruošiamas sudėtingiau, ilgiau, brangiau.
Kelionės yra mano įkvėpimo šaltinis, jos skatina ieškoti vis kažko naujo. Esu keliavęs ir gyvenęs Suomijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Turkijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Prancūzijoje... Keliaudamas fotografuoju, labiausiai pavykusių nuotraukų vaizdiniai dažnai nugula ant medžių lapų.
Gimiau 1972 m. Tbilisyje (Sakartvelas). Mama domėjosi menu, pati daug piešė, manau, jos dėka susidomėjau daile. Mokydamasis vidurinėje mokykloje kartu lankiau ir dailės mokyklą. 1987 m. įstojau į M. Toydz dailės koledžą, tačiau jo nebaigiau, pritrūko laiko – tuo metu daug sportavau, buvau Gruzijos dviračių sporto rinktinės nariu, užsiiminėjau Rytų kovų menais. 1990 m. baigiau koledžą, tačiau ne dailės, įgijau radijo aparatūros montuotojo specialybę. Būdamas Jaunųjų novatorių ir išradėjų klubo nariu studijavau elektroniką, užsiėmiau racionalizacija ir išradimais. Vėliau domėjausi atsinaujinančia energija, tyrinėjau būdus, kaip šiltnamyje naudojant dirbtinę šviesą išauginti augalus be chemikalų. 2005 metais užpatentavau tarptautinį išradimą „Vidaus degimo variklio karšto mišinio antrinis panaudojimas“. Tbilisyje, siekdamas padaryti savo automobilį ekologišku ir ekonomišku, prieš kelis metus ėmiausi eksperimentų ir perdariau savo automobilį taip, kad būtų varomas vandeniu.
Ši paroda – mano ketvirtoji paroda už gimtinės sienų ir antroji Lietuvoje. Pirmoji paroda atidaryta 2016 m. Lietuvoje, Šiauliuose, tuometinio Šiaulių universiteto bibliotekoje. Tų pačių metų rudenį – Sofijoje (Bulgarija), 2017 m. – Suomijoje.