Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

2023 m. gruodžio 1 d. vyko metinė konferencija „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ organizuojama VšĮ kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros prie LR žemės ūkio ministerijos ir Šiaulių rajono savivaldybės etninės

2023 m. gruodžio 1 d. vyko metinė konferencija „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ organizuojama  VšĮ kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros prie LR žemės ūkio ministerijos ir  Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro. Atvykusių dalyvių laukė ekskursija po Kuršėnų dvaro sodyba bei supažindinimas su Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro vykdomomis veiklomis.

Atidarius konferenciją sveikinimo žodį tarė Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus vedėjas Paulius Uleckas. Atvykusius į Kuršėnų miestą sveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius ir Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė. Konferencijoje dalyvavo ir etnine kultūra džiaugėsi LR Seimo narė Rima Baškienė ir Žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus.

Konferencijos metu buvo apdovanoti Sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai, kuriais pripažinti: pynėja Virginija Sebestinienė iš Alytaus, tradicinių amatų ir skiedrinių stogų meistras Gentas Čekanauskas iš Šakių. Sėkmingiausiai dirbančiu tradiciniu amatų centru pripažintas Kėdainių krašto muziejus tradicinių amatų centras Arnetų namas.

Konferencijos pranešėjai: Šilutės turizmo ir informacinio centro direktorė Agnė Abramovičienė – „Prūsija, Mažoji Lietuva, Klaipėdos kraštas ir etninė – kultūrinė integracija į Lietuvą“ Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė – Kuršėnai – puodžių sostinė.

Konferencijos metu svečiams skambėjo skrabalų muzika (atlikėjas Eimantas Aušbikavičius).

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.