Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

2023 m. lapkričio 10 d. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre vyko jaukus ir įsimintinas kelionių ir pažinimo projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ baigiamasis renginys

2023 m. lapkričio 10 d. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre vyko jaukus ir įsimintinas kelionių ir pažinimo projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ baigiamasis renginys. Renginio metu sveikinimo bei padėkos žodžius Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentui Gintarui Karosui ir susirinkusiems svečiams tarė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius ir Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė. Susitikimo metu buvo išklausyti pranešimai: „XIX a. dvaro rūmų interjero dekoras. Tyrimai, konservavimas, restauravimas“ (pranešėja Indrė Valkiūnienė), „Brandintos kalkės. Tradiciniai tinkai, dažai, dekoras dvaruose“ (pranešėjas Saulius Jackevičius).

Renginyje apdovanota septyniolika šeimų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, kurios aplankė visus projekte dalyvavusius dvidešimt devynis dvarus. Taip pat apdovanoti ir keliautojų išrinkti dvarai. Kiekvienas keliautojas galėjo paskirti savo balsą  vienam iš projekto dalyvių dviejose nominacijose: labiausiai patikusios ir svetingiausios pilies ar dvaro.

 

Keliautojams labiausiai patiko ir didžiausią įspūdį paliko Burbiškio dvaras Anykščių rajone. Svetingiausiais projekto dalyviais išrinkti: III vieta: Kuršėnų dvaras (Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras), II vieta: (vienodai balsų surinko) Hugo Šojaus (Šilutės  Hugo Šojaus muziejus) ir Rokiškio (Rokiškio krašto muziejus), I vieta: Lipliūnų (Lipliūnų dvaras-Lipliūnai Manor).

 

Vakarą lydėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo vokalinis instrumentinis trio: Kristina Lučinskaitė, Stanislovas Kleinauskas ir Sigitas Juknys. Meškuičių filialo solistės Rasos Zelbienės atliekami kūriniai.

 

„Pažinkime Lietuvos dvarus“ – tai projektas, paskatinęs daugiau keliauti po šalį, atverti daugybės įspūdingų pilių ir dvarų duris, pažinti kultūros paveldo paslaptis ir grožį. Šis kelionių ir pažinimo projektas tęsėsi dvejus metus. Šiuo laikotarpiu keliautojai, lankydami Lietuvos pilis ir dvarus, rinko simbolinius dvarų raktų lipdukus, kuriuos klijavo į  korteles ir siuntė Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai.

 

Sveikiname dalyvius ir keliautojus bei tikimės projekto tęstinumo!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.