Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

2023 m. rugsėjo 13 d. Kuršėnų dvare vyko autorinės Vitos Morkūnienės parodos „Spalvotas pasimatymas“ atidarymas

2023 m. rugsėjo 13 d. Kuršėnų dvare vyko „Spalvotas pasimatymas“ su parodos autore Vita Morkūniene.  Apie šią nuostabią asmenybę galima kalbėti nuo ryto iki vakaro.  Vita - žurnalistė, rašytoja, dailininkė, ilgus metus bendravusi su tėvu Stanislovu ir apie šią neeilinę asmenybę parašiusi ne vieną knygą. Ji taip pat yra ir keleto knygų tokių kaip esė ir fotografijų rinkinys „Su savimi ir tavimi“, „Obuolėtas“, „Dangaus eiliniai vieversiai“ autorė. Vita Morkūnienė Kuršėnų dvaro parodų erdvėse pristato savo tapytų paveikslų parodą labai sparnuotu pavadinimu – „Spalvotas pasimatymas“.

Parodos autorę galima pristatyti jos pačios žodžiais: „Labai ilgai tikėjau, kad tik šventieji puodus lipdo. Tikėjau, kad tik šventieji rašo knygas, tapo paveikslus, skiepija obelis ir daro kitokius stebuklus. Ir dabar kartais taip pagalvoju, tačiau neištveriu nepamėginusi rašyti, fotografuoti, lipdyti, maišyti spalvas ir tepti jas ant drobės. Galbūt dėl to, kad supratau, jog tai vis naujas būdas, nauja galimybė pažinti pasaulį, jo gražumą ir įvairovę.

Supratau ir kitką: kad svarbiausia turėti ką pasakyti apie pasaulį, gyvenimą, žmones, o tada jau ne tiek svarbu, kokiomis priemonėmis tai išreikši – žodžiu, linija, medžiaga ar spalva.

Kūryba yra tylus, bet intensyvus bendravimas su savimi ir kitais žmonėmis, su aplinka, su supančiu pasauliu. Tai stabtelėjimas prie kasdienybės – besikartojančios ir vis naujos, kartais – aiškios ir paprastos, kartais – tokios intriguojančios ir paslaptingos. Tai pasimatymas su skaitytoju ar žiūrovu, artimu bičiuliu ar nepažįstamuoju. Šį kartą pasimatymas tebūnie spalvotas.“ Štai tokia spalvinga mūsų parodos autorė.

Jaukiame parodos atidaryme autorei skriejo už širdies griebiantys sveikinimai nuo Šiaulių rajono savivaldybės mero patarėjos Ritos Žadeikytės ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vyriausios specialistės Daivos Pikturnienės.

Šiltais žodžiais apie autorę atsiliepė dailininkas, akvarelininkas Voldemaras Barakauskas ir menotyrininkė Michalina Adomavičienė, kurie pateikė įžvalgas ir komentarus apie autorės paveikslus, spalvas, derinius.

Kuršėnų dvare skambėjo Šiaulių r. Kuršėnų meno mokyklos mokinių  Ugnės Kiselytės, Mykolo Vielavičiaus, Simonos Smirnovos grojami kūriniai. Mokytojai Rima Ananjevienė ir Eimantas Aušbikavičius. Akomponavo koncertmeisterė Danutė Streckienė.

Teksto autorė Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro kultūros projektų ir informacijos specialistė Simona Sidabrienė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.