Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

2023 gegužės 26 d. Kuršėnuose tituluotas X-asis Puodžių karalius!

2023 m. gegužės 26-27 dienomis kuršėniškiai dar kartą įrodė, kad moka švęsti ir džiaugtis gyvenimu. Vykusioje miesto šventėje didelių ovacijų ir susižavėjimo sulaukė mokymo ir ugdymo įstaigų, įmonių šventinė eisena. Kuršėnų dvaro parke šurmuliavo prekybininkų mugė, veikė įvairios edukacijos, žaidimai ir tradicinių amatų demonstravimas. Didžiausio dėmesio sulaukė keramikų varžytuvės ir dešimtojo Lietuvos Puodžių karaliaus karūnavimas. Po ilgų komisijos ginčų ir diskusijų, X Lietuvos Puodžių karaliumi tituluotas Mindaugas Turolevičius. Kuršėniškius ir miesto svečius linksmino, gražiausias dainas ir įmantriausius šokius dovanojo svečiai iš Ukrainos ir Latvijos, liaudiškos muzikos kapela „Pivašiūnai“, muzikinės grupės „Kitava“ ir „Baltos varnos“ , renginį vedė artistiška, energinga, žavinga, charizmatiška Neringa Trinkaitė, kuri sukūrė nepamirštamą nuotaiką. Nuoširdžiai dėkojame visiems, o ypatingai UAB Kalnas „Ūkininkų Baristų duona“.

Dalinamės nepakartojamomis akimirkomis iš pirmos šventės dienos #KuršėnaiŠvenčia2023 Respublikinė keramikos paroda - konkursas „Lietuvos puodžių karalius“. Projektą „Respublikinė keramikų paroda – konkursas „Lietuvos puodžių karalius“ remia Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: Šiaulių rajono savivaldybė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka, Vilniaus puodžių cechas. Informaciniai rėmėjai: Šiaulių kraštas, Šiaulių televizija, RS2.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.