Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

Kuršėnų dvare Velykinė šventė - edukacija vaikams „Kai zuikučiai kalbėjo...“

 Velykų bobutė su pagalbininkais zuikučiais ir saulės spindulėliais kiekvieną dieną nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro margina kiaušinius. Kuomet atkeliauja Velykos, geroji bobutė prideda pilnut pilnutėlį Cukrinį vežimėlį margučių bei cukrinių saldainių ir važiuoja pas vaikus...

Velykinis stebuklas – pavasariu kvepiančiame miške prabyla zuikučiai ir cukrinis vežimėlis...

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro oficinoje vaikus pasitinka Velykų bobutės pagalbininkas zuikis, kuris vaikams pristato margučių dažymo tradicijas Lietuvoje, supažindina su ypatingais raštais ir ypatingomis spalvomis. Vaikai edukacijos metu pasineria į margučių raštų įvairovę, o vašku numargintą kiaušinį dažo pasirinktomis spalvomis.

Po edukacijos vaikai keliauja į stebuklingą mišką, ir čia juos pasitinka Velykų bobutė. Vaikų didžiausiam džiaugsmui miško tankmėje karaliauja tikrų tikriausi triušiai. Teatralizuotoje šventėje vaikai žaidžia Velykinius žaidimus, kalba apie Velykų tradicijas, spalvas, bendrauja su kalbančiais zuikučiais ir stebuklingu cukriniu vežimėliu.  Visi šventės dalyviai deklamuodami eilėraštį kviečia stebuklingą Velykų bobutės cukrinį vėžimėlį. Vėžimėlis ne tuščias, jame cukriniai saldainiai vaikams!

 

Informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.